Co nowego w nowym roku?

12 marca, 2020 Aktualności, Drużyna

Wielkimi krokami zbliżamy się do momentu zejścia na wodę, ale zanim to się stanie dopinamy formę na ostatni guzik. Czy nasi zawodnicy są gotowi na wielkie ściganie? To na pewno! Lada moment zweryfikujemy to co wydarzyło się minionej zimy na treningach siłowych. Kto był, kto dał z siebie 100 procent, a kto przespał okres przygotowawczy. Ostatnie szlify można ujrzeć na fotografiach naszych zawodników. Oni też nie mogą doczekać się zmiany otoczenia i formy treningu. Wszystko to dzieje się za sprawą precyzyjnie zaplanowanych treningów przez trenera Krzysztofa Dzwonkowskiego. Nasi młodzi zawodnicy mają na tyle komfortową sytuacje, że oprócz trenera mają okazję nauczyć się poprawnie wykonywanej techniki od swojego starszego kolegi Ksawerego, który w swojej karierze zawodowej osiągnął niejeden wielki sukces (o tym w poprzednich artykułach) na skali światowej i nie zamierza zwalniać! To miłe, że przy swoich codziennych obowiązkach treningowych i tych prywatnych Ksawery potrafi znaleźć czas dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klubu. Warto wspomnieć też o nieco młodszej osobie, ale nadal starszej od obecnych zawodników, która również angażuje się w karierę naszych sportowców. Mowa tu o znanym już nam Wojtku, byłym zawodniku UKS Motława Gdańsk. Wojtek aktualnie przygotowuje się do roli trenera i jest na bardzo dobrej drodze. Wspiera zawodników podczas treningu, pomaga trenerom w przeprowadzaniu, a także cały czas pochłania wiedzę na temat prowadzenie mistrzów kajakarstwa. Okres przygotowawczy, to czas mocnej pracy w ciszy. Czas pokory i testowania swojego charakteru, czas monotonnej pracy, czas, który ma doprowadzić zawodnika do sukcesu, do wymarzonego celu! Jak długo to potrwa? Jest to sprawa indywidualna, a czy to właśnie czas na UKS Motławę Gdańsk? My wiemy, a wy śledźcie naszą stronę i nie zapominajcie o kibicowaniu!