Sukces UKS Motława Gdańsk na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kajakarstwie

28 września, 2019 Zawody

W sobotę 28 września 2019 roku w Bydgoszczy na torze regatowym „Brdy Ujście” odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie. Ogromny sukces w tych regatach osiągnęli zawodniczki i zawodnicy UKS Motława Gdańsk. Tymoteusz Dzwonkowski zwyciężył w konkurencji K-1 2000 metrów, Karol Wyrwicz zajął 11 miejsce, Jakub Garbacki 13 miejsce, a Illia Bilyi 33 miejsce. W konkurencji K-2 2000 m. Tymoteusz Dzwonkowski z Jakubem Garbackim zajęli 2 miejsce, a Karol Wyrwicz i Illia Bilyi miejsce 10 miejsce. W konkurencji K-2 dziewcząt Nikola Wasiak z Sarą Święcicką zajęły 3 miejsce a Julia Janiewicz i Mihulowa Sofia 10 miejsce. W konkurencji K-1 2000 metrów Sara zajęła 5 miejsce, Nikola 7 miejsce, Julia Janiewicz 16 miejsce, a Mihulowa Sofia 24 miejsce. Tym samym ugruntowaliśmy pozycję UKS Motława Gdańsk jako nie tylko najlepszego klubu kajakarskiego w Gdańsku, ale w Województwie Pomorskim. Trenerem zawodników UKS Motława jest Krzysztof Dzwonkowski – prywatnie tata Tymka, najlepszego naszego młodzika. Większości naszych wychowanków rywalizowało z zawodnikami innych klubów o 1-2 lata starszymi, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.
Tymoteusz Dzwonkowski, Jakub Garbacki, Sara Święcicka oraz Nikola Wasiak są uczniami Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku (nauczyciel/wychowawca Grzegorz Kwiatkowski).
Gratulacje!