Pierwsze regaty kajakowe w sezonie 2020

22 czerwca, 2020 Aktualności, Zawody
Pierwsze regaty kajakowe w sezonie 2020 Puchar Polski

Pierwsze zawody w tym roku odbyły się w Poznaniu 20 – 21.06.2020 w randze I Pucharu Polski i Regaty Kontrolne, czyli przegląd naszego kajakarstwa po i w trakcie trwania pandemii. Wystawiliśmy tylko jednego zawodnika w kategorii młodzieżowca – seniora Hajdamowicza Ksawerego. Przeglądając wyniki nie doczytamy się nazwy naszego klubu, ponieważ Kadra Polski wystawiała kadrowiczów w konkurencjach k1, k2, k4, według swoich potrzeb. Były to osady poskładane według planów trenerów kadry. Zapewne trenerzy mają teraz jaśniejszy obraz kto i z kim w osadzie i na jedynce będzie reprezentował polskie barwy w regatach międzynarodowych, a myślę że niedługo zaczną się takie imprezy.

Ksawery wystartował w:

  • k1 200 m – VII miejsce
  • k1 1000 m – V miejsce
  • k4 1000 m – III miejsce w składzie; Grabowski, Kaczmarek, Tracz, Hajdamowicz (kadra Polski)
  • k2 1000 m – I miejsce w składzie Hajdamowicz, Rosolski (kadra Polski)

Skoro w wynikach pojawia się I miejsce to należy start uznać za udany. Zawody były utrzymane w dużym reżymie bezpieczeństwa – maseczki, przyłbice, płyny do dezynfekcji osobistej i sprzętu. Nie odnotowano żadnych przypadków zakażenia. Organizator Wielkopolski Związek Kajakowy spisał się bardzo dobrze.

Gratulacje, Panie Prezesie Ireneuszu i podziękowania całej ekipie organizatora.

Do zobaczenia na następnej imprezie.

Pozdrawiam M.S.