Regaty Memoriałowe Sztum 2014

21 czerwca, 2014 Zawody
Drużyna dziewczęca - regaty

Sobota 21. 06. 2014 - Jezioro Zajezierskie w Sztumie

W sobotę 21.06.2014 r. na jeziorze Zajezierskim w Sztumie odbyły się regaty kajakowe o Memoriał Jana Raabe, znanego i cenionego trenera, wychowawcy wielu utytułowanych zawodników naszego województwa. Pan Jasiu, bo tak do niego zwracali się jego zawodnicy rozpoczął pracę trenerską w klubie Motława Gdańsk w latach 50, klub mieścił się przy moście trasy wylotowej na Warszawę w okolicy Żabiego Kruka. Następnie Klub ten przeniósł się na ul. Ołowianka i nazwał się MRKS Gdańsk. Pracował tu przez lata 60 i początki lat 70. Następnie przeniósł się do Elbląga Olimpii Elbląg, pracował tam razem ze swoim dobrym kolegą, Prezesem Wiatrem. Następnie pracował w Bydgoszczy w ośrodku przy ZAWISZY prowadził kadrę młodzieżową Polski. Po epizodzie z kadrą zaproszono Go do Sztumu, do Klubu Victoria, gdzie pracował już do końca swojej kariery trenerskiej. Zarząd Klubu Victoria Sztum pamięta swojego trenera, są oni wychowankami pana Janka i bardzo cenią swojego wychowawcę, organizują co roku zawody kajakowe poświęcone jego pamięci.

Były to już 28 regaty Memoriałowe miały bardzo liczną obsadę, przyjechało 20 klubów z całego kraju i aż 290 zawodników ścigało się podczas regat. Nie mogło zabraknąć tam naszego Klubu noszącego tą samą nazwę jak pierwszy klub pana Janka. Wystartowaliśmy tam ekipą składającą się z 20 osób razem czynni zawodnicy jak i weterani pamiętający dobrze pana trenera, niektórzy z nas są również wychowankami trenera Raabe. Kolega Zbigniew Lawrów jest wychowankiem trenera, zawsze miło go wspomina, opowiadając różne zdarzenia z tych czasów.

Wyniki nasze należy uznać za bardzo dobre. Wszyscy nasi zawodnicy zdobyli medale, niektórzy nawet po kilka.  Gratulujmy dobrego występu i dziękujemy za udział. Organizatora należy pochwalić za sprawne przeprowadzenie regat, miłą oprawę, świetnego spikera, no i przede wszystkim wspaniałe medale – ciężkie odlewane w ciekawej bryle sześciokąta, z której komplet 6 szt. Pozwoli złożyć duży sześciokąt a jeśli ktoś po 2 latach skompletuje taki zestaw, organizator wręczy w nagrodę 7 medal co wypełni, skompletuje ten zestaw. Warto więc powrócić za rok zdobyć kolejne blachy, a jak się uda można będzie cieszyć się pełnym zestawem. Jakby tego było mało to jeszcze były nagrody rzeczowe no i kasa co prawda przemielona, ale zawsze to kasa.

Dodam jeszcze że na tych regatach startują weterani na żadnych innych w okręgu naszym nie organizuje się biegów dla weteranów, i za to stokrotne dzięki od weteranów dla organizatora.

WYNIKI