Mistrzostwa Województwa Pomorskiego 2017

2 lipca, 2017 Drużyna, Zawody
Mistrzostwa w Malborku

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego 2017

W dniu 1.07.2017 w odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kajakarstwie. Klub nasz zdobył 2 tytuły Mistrza Województwa 3 Vice Mistrzostwa i jedno III miejsce. Po wielu latach w zawodach wziął udział Ksawery Hajdamowicz już jako senior pierwszy rok. Przerwa w szkoleniu kadrowym /obozy/ pozwoliły na start, który przydał się jako sprawdzian formy przed obozem kadry. Ksawery wygrał wyścig k1 500 m. i k1 1000 m. w kategorii senior. Michalina Dmowska była dwa razy druga k1 500 m. i k1 1000 m. w kategorii Juniorka Młodsza. Tutaj trochę małe zaskoczenie na minus ale taki jest sport inni też trenują. Drugie miejsce zajął Tymoteusz Dzwonkowski w k1 500 m w kategorii dzieci chłopcy rocznik 2006, syn trenera klubowego w swojej zaczynającej się karierze zawodnika stanął po raz pierwszy na podium dla medalistów, myślę że mu się spodobało i będą następne. III miejsce i brązowy medal dorzucił Wojciech Ostrowski w k1 1000 m w kategorii Junior Młodszy. To był dobry występ Wojtka dawno nie stał już na pudle, więc gratulacje. Gratulacje i podziękowanie zawodnikom i opiekunom.