Mistrzostwa Polski Seniorów w kajakarstwie 2020

17 sierpnia, 2020 Aktualności, Zawody
UKS Motława Gdańsk Mistrzostwa Polski Seniorow w kajakarstwie 2020 Ksawery Hajdamowicz

W dniach 13 – 16.08.2020 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie klasycznym w Poznaniu. Startowało kilkuset zawodników z 43 klubów. UKS Motława Gdańsk wystawiła swojego młodzieżowca Ksawerego Hajdamowicza. Ksawery startował w 3 konkurencjach w jedynkach na dystansie 1000 metrów, 500 m. i sprint 200 m. Najlepszy wynik osiągnął na 500 m. Zdobywając brązowy medal. Mistrzem Polski został Przemysław Korsak, a wicemistrzem Bartosz Stabno. Na 1000 m Ksawery ukończył rywalizację na 6 pozycji, a 200 m na 8 pozycji. Wszyscy finaliści prezentowali wysoki poziom, a zdobywanie medali było niezwykle ciężkim zadaniem. Wiadomo że chciałoby się więcej krążków i z cenniejszych kruszców, ale cieszymy się, że przywozimy do Gdańska ten brązowy. Gratulacje Ksawery, podziękowania dla Trenera Klubowego Dzwonkowskiego Krzysztofa i Dariusza Hajdamowicza ojca Ksawerego za opiekę nad synem. Ksawery bardzo dużo czasu spędza na obozach Kadry Polski więc i trenerzy kadrowi mają wpływ na budowanie jego formy sportowej. Dziękujemy Panowie trenerzy Kadry za pomoc. Prosto z zawodów Ksawery i Kadra seniorów pojechała na zgrupowanie do Zakopanego. Medal ten dał nam 29 pozycję w Polsce w klasyfikacji Klubowej. Dziękuję.

M.S.