DŁUGODYSTANSOWE MISTRZOSTWA POLSKI

14 czerwca, 2021 Aktualności, Zawody

W dniach 11-13.06 2021 w Wolsztynie odbywały się 37. Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym. Pojechaliśmy na zawody w mocnym składzie, który jak zawsze dał klasę.

Zaczynając od Nikoli Wasiak, która startowała w konkurencji K-1 10.000m juniorek młodszych i ukończyła swój bieg na 11 miejscu.
Kolejne startowały dwójki dziewczyn i chłopaków. Sofia Mihulowa z Sarą Święcicką na K-2 5.000 m młodziczek wywalczyły 1 miejsce, a Tymoteusz Dzwonkowski wraz z Karolem Wyrwiczem w konkurencji K-2 10.000 m juniorów młodszych powtórzyli sukces dziewczyn i również zajęli 1 miejsce.

Drugiego dnia zawodów startowały nasze juniorki. Zuzanna Lis w wyścigu K-1 10.000 m juniorek przypłynęła na metę na 17 miejscu, a Julia Wolińska w konkurencji C-1 5.000 m przypłynęła na metę jako piąta.

Wróciliśmy do Gdańska zadowoleni i gotowi na kolejne wyzwania. Gratulacje dla zawodników i trenerów, którzy ciężko pracują na swój sukces. Dzięki zdobytym medalom byliśmy na 9 miejscu w klasyfikacji medalowej.

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

J.W.