UKS Motława na mistrzowskiej fali!

20 lipca, 2019 Zawody

W dniach 19-20.07.2019 na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym. Regaty były dla nas niesamowicie udane.

Ksawery Hajdamowicz zdobył srebrny medal w K-1 1000 m. oraz brązowy medal w K-1 200 m. Tym samym potwierdził swoją niesamowitą formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Należy tutaj podkreślić fakt, że jako student wydziału prawa Uniwersytetu Gdańskiego, Ksawery nie może sobie pozwolić na ciągłe przygotowania z reprezentacją Polski i znaczną część sezonu trenuje pod okiem trenera klubowego Krzysztofa Dzwonkowskiego w Gdańsku w skromnych uczniowskich warunkach. W silnie obsadzonej kategorii jedynek dziewczyn Sandra Ostrowska zajęła 7 miejsce na 200 m. oraz wygrała Finał B na 500 m. To znakomity wynik zwarzywszy na to, że to jej pierwszy rok w kategorii seniorek a nasze kajakarki to ścisła światowa czołówka. Wiele radości sprawili nam nasi najmłodsi adepci. Nie dość, że wszyscy stwarzali niesamowitą atmosferę, wykazali się niesamowitą wolą walki jak lwy to także zdobyli medale Mistrzostwa Polski Młodzików. W K-1 2000 m. Tymoteusz Dzwonkowski wywalczył srebrny medal po niesamowicie zaciętym biegu. Przez ponad połowę dystansu prowadził wioząc na fali trójkę rywali. Po półmetku wszyscy zaatakowali i do końca trwała zacięta walka. W tym boju Tymek przepływając na drugim miejscu wzbudził wiele radości kadrze trenerskiej UKS Motława a zwłaszcza pierwszemu trenerowi i jednocześnie swojemu tacie Krzysztofowi Dzwonkowskiewmu. W tym biegu finałowym na miejscu 11 uplasował się Kuba Garbacki, a 16 Karol Wyrwicz. Te lokaty dawały podstawy marzyć o czołowych miejscach także drugiego dnia w konkurencji K-2 2000m. I ponownie mogliśmy cieszyć się z medalowej lokaty Tymoteusza Dzwonkowskiego i Kuby Garbackiego. Obaj uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku uplasowali się na 3 miejscu i zdobyli brązowe medale Mistrzostw Polski Młodzików! Brawa ponownie dla naszego pierwszego trenera klubowego Krzysztofa Dzwonkowskiego a także dla kadry nauczycieli/trenerów szkolnych. W konkurencji K-1 2000 m. Nikola Wasiak zajęła 16 miejsce, a Julia Janiewicz po szalonym starcie zaliczyła wywrotkę. Pomimo tego, że nasz klub ma bardzo skromne warunki trenowania jesteśmy najlepszym klubem w województwie pomorskim w tych kategoriach wiekowych ! Brawa dla działaczy , trenerów oraz Dyrekcji SPMS94 i SP 65 w Gdańsku. Brawo Gdańsk ?