Długodystansowe Mistrzostwa Polski

W dniach 18-20.05.2018

   w Sztumie po raz pierwszy odbyły się zawody rangi Mistrzowskiej w kajakarstwie klasycznym rozgrywane na długim dystansie. Zawodnicy przez dwa dni walczyli o tytuły Mistrzów Polski. Zawody były licznie obsadzone startowała niemalże cała Polska brać kajakowa z małymi  wyjątkami na przykład nie startowali seniorzy przygotowujący się do regat o puchar świata.

Zgłoszono 683 zawodników z 63 klubów, śmiało można powiedzieć że to dużo.
Nasz klub wystawił 11 zawodników w różnych kategoriach wiekowych od dziecka do seniora.
Startowaliśmy ze zmiennym szczęściem ogólnie start można zaliczyć do udanych. Największy sukces odniosła nasza najlepsza zawodniczka obecnie juniorka  Sandra Ostrowska zdobywając tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii. Popłynęła jeszcze w dwójce z Weroniką Nowakowską i zdobyły brązowy medal. Gratulujemy dziewczynom to piękny sukces.  Czwarte miejsce zajęła nasza seniorka w kanadyjkach Paulina Monkielewicz , piąte bardzo dobre miejsce zajął Dzwonkowski Tymoteusz syn naszego trenera , młodzicy Maksym Bilyi ukończył bieg na 14 pozycji ,choć sędziowie tego nie zauważyli. Igor Mickiewicz był 25 ,Zuzanna Lis 20 ,Kondej Ola 24. Weronika Nowakowska w k1 była 16.  Julka Wolińska nie ukończyła biegu , wywrotka.  Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy i zachęcamy do dalszej pracy i liczymy na poprawę swoich osiągnięć .Dokładne wyniki można oglądać na stronie Polskiego Związku Kajakowego.    

                                                                                             MS

 

2011. Custom text here
By: Joomla Free Templates