80 MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

                                           

 W dniach 01 – 03. 09.2017

w Poznaniu na torze regatowym  Malta odbyły się  Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym. Można powiedzieć że były to historyczne zawody dla naszego klubu ponieważ po raz pierwszy wystartował nasz zawodnik Ksawery  Hajdamowicz. Trzeba przyznać że dużo dzieje się ostatnio  w życiu sportowym Ksawerego. Pierwszy start w kategorii U – 23 , teraz start w kategorii senior , ale w tej kategorii pozostanie dłużej tak długo jak zechce.

Wyniki uzyskane można uznać za zadawalające w starcie na dystansie 500 m i 1000 m zakwalifikował się do finału A zajmując 5 miejsce w dwóch wyścigach , zastanawiająco równa forma w dwóch dystansach . Trzeci start na długim dystansie 5 000 m zakończył na 14 pozycji ,  pozycja odległa ale czasowo nie było tak źle . Start miał bardzo dobry  , jednak na nawrocie  zawodnicy starsi bardziej doświadczeni pojechali ostro nie zawsze przepisowo i stracił kontakt z grupą prowadzącą ,  musiał przebijać się pod falę i czołówki już nie dopadł. Długi dystans wymaga stalowej kondycji , a czasami walki wręcz na wiosła , trzeba czasu i opływania aby liczyć się na tym dystansie. Start na długim dystansie nie jest startem podstawowym naszego zawodnika , jest to forma treningu dająca duże doświadczenie , które trzeba kiedyś zdobyć.

                                                                                         MS

WIĘCEJ ZDJĘĆ KLIKNIJ

 

 

2011. Custom text here
By: Joomla Free Templates