MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW i U 23

Tym razem Rumunia była organizatorem

Mistrzostw Świata w kajakarstwie klasycznym juniorów i U 23 . są to ci zawodnicy którzy są pierwszy rok seniorami i mogą uczestniczyć we wszystkich imprezach seniorskich , a dodatkowo tworzą własną kategorie U 23, składającą się z czterech roczników i w tym gronie rozgrywane są imprezy różnej rangi łącznie z mistrzostwami Świata , Europy czy Polski.  Jest to taki rodzaj ochrony byłych juniorów aby bezpiecznie przeszli ten trudny okres , bo jednak poziom seniorski jest bardziej wyśrubowany i zdobywanie medali nie jest takie łatwe. Jak wcześniej wspominałem na tych mistrzostwach startowała dwójka naszych zawodników Sandra Ostrowska juniorka i Ksawery Hajdamowicz U 23. Od razu powiem że Polska reprezentacja nie wypadła zbyt dobrze. Tor okazał się bardzo trudny i zawodnicy ogólnie wypadali gorzej niż naprawdę byli przygotowani. Co było powodem tego ? Po prostu bardzo silny wiatr w dodatku wiejący z różną siłą na różnych torach, w miejscu osłoniętym po prostu można było łatwiej płynąć Wkładając mniej wysiłku by na finiszu będąc mniej zmęczonym wysunąć się do przodu. Sandra płynąc w k4 500 m zajęła wraz z koleżankami 7 miejsce , nie jest miejsce medalowe jak było na Mistrzostwach Europy ale siódma pozycja w Mistrzostwach Świata to jest dobry wynik. Startując w kajaku jedynce popłynęła w finale B , który wygrała , co daje jej 10 pozycje na świecie ,ten wynik należy uznać za sukces gdyby nie wspomniany wiatr na pewno było by dużo lepiej. Ksawery Hajdamowicz startował w kajaku jedynce na 500 m nie zdołał zakwalifikować się do finałów . Trudno na tym świat się nie kończy a Ksawer nie kończy ze sportem , za rok będzie lepiej ja wierzę. Nasza reprezentacja zdobyła łącznie 5 medali 1 złoty , 1 srebrny i 3 brązowe. Gratulacje dla wszystkich i powodzenia na Mistrzostwach Polski  3 -6.08.2017 w Bydgoszczy.

                                                                                                                        MS

2011. Custom text here
By: Joomla Free Templates