ZŁOTY MARATON

W Gorzowie Wlkp. W dniach 7-9 07.2017

    odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie. Zawody rozgrywały się na rzece Warta przy silnym nurcie , deszczu i w słońcu można powiedzieć że  było wszystko co potrzeba aby zawody kajakowe uznać za prawdziwe .Gospodarz Klub Admira Gorzów przygotował zawody w sposób zadawalający i na pewno bardzo się przy tym napracowali.  Doceniamy to i gratulujemy dobrej organizacji. Pływanie na rzece przy takim silnym nurcie wymaga od zawodników dużych umiejętności i myślenia , jaki wybrać tor jazdy środkiem rzeki czy może blisko brzegu. Jak zachować się na przenoskach , wylać wodę czy nie i bieg z ciężkim kajakiem aby jak najszybciej wsiąść i płynąć. Pić na przenosce czy nie. Zawodnicy pływający maraton na co dzień nie mają takich rozważań wiedzą co należy robić  są wyposażeni w odpowiedni sprzęt umożliwiający picie odpowiednio skomponowanych napoi kiedy i ile chcą. Nawiązuję tu do startu naszych zawodników nie przygotowujemy się specjalni do tych zawodów gdyż pływamy sprinty , a udział w maratonie traktujemy bardzo poważnie , ale głównie jako element treningowy .Wynik jaki osiągnęliśmy w K2 12.1 km. Juniorek młodszych jest świetnym osiągnięciem . Michalina Dmowska i Weronika Nowakowska zdobyły tytuł Mistrzyń Polski w tej konkurencji. Duże gratulacje i podziękowania dziewczyny . Bardzo mocno walczyłyście i nie było łatwo nigdy nie pływałyście na rzece a dałyście rady .Początek nie był łatwy dziewczyny płynęły na piątej pozycji i nie mogły złapać kontaktu z czwartą łodzią . Najechały się na bąblach i pod falę kilka kilometrów mało kto wytrzymał by ten trud. Jednak opłaciło się , na pierwszej przenosce dzięki prostym a właściwie poprawnym zachowaniu odpłynęły od pomost jako pierwsze . Przeciwniczki jeszcze zaatakowały , ale Michalina nie myślała wypuścić tej okazji jaka się  nadarzyła przyspieszyła tępo wiosłowania  Weronika podrzuciła swoje i dziewczyny odpłynęły konkurencji i już do końca biegu nikt im nie przeszkodził w pewnym zwycięstwie.  Jest to pierwszy tytuł Mistrza Polski naszego Klubu w tym sezonie .Mistrzostwa Polski w sprintach odbędą się na początku Sierpnia . Będzie więc szansa na następne  tytuły , życzymy tego naszym zawodnikom. Startował jeszcze Ostrowski Wojciech w K 1  15.8 km Juniorów młodszych zajął 13 miejsce. Jeszcze raz gratulacje i podziękowania.

                                                                                                                          MS

                                             

                                                                         

 

               

2011. Custom text here
By: Joomla Free Templates