Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

W dniach 09-11.06 2017 r w Bydgoszczy

  odbyły się  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski  w Kajakarstwie Klasycznym .UKS MOTŁAWA pierwszy raz uczestniczył w tej kategorii / młodzieżowiec/ lub U-23. Wystawiając Ksawerego Hajdamowicza , jest to nasz jedyny zawodnik w tej kategorii wiekowej. Czas szybko płynie wydawało by się że niedawno startował w juniorach w młodzikach a to już  senior. Pogoda dopisała zawody odbyły się bez przeszkód , w sobotę trochę popadało , ale w rozsądnych ilościach natomiast niedziela była już ze słońcem. W sobotę zawodnicy rywalizowali na dystansie 200 m. czyli sprint ,przedbiegi półfinały i finały. Ksawery zakwalifikował się do finału B w którym zajął 4 miejsce start należy uznać za udany pokonał barierę 40 sekund a to w przypadku kogoś kto nie jest sprinterem można uznać za dobry start. Drugi dystans  1000 m rozgrywano w niedzielę przy słonecznej pogodzie z lekkim wiaterkiem w plecy. Po bardzo wyrównanym finiszy w półfinale nasz zawodnik zajął 4 miejsce o 0,2 sekundy przegrywając finał A. W finale B zajął 1 miejsce z dobrym czasem 3,44 co dawało mu 5/6 miejsce w finale A. Tak więc mamy już pierwsze zawody w nowej kategorii wiekowej za sobą łatwo nie było ale to jest sport nie załamujemy się , pracujemy dalej. Trener Kadry narodowej powołał Ksawerego na obóz przed Mistrzostwami Europ U- 23 więc trzymamy kciuki i życzymy dobrego występu w Mistrzostwach Europy. Dziękujemy za przyjazd i doping naszym sympatykom weteranom kajakarstwa z Gdańska. Dziękujemy za wparcie Sandry Ostrowskiej  z Jujką Olszewską / na zdjęciu / Polskie czołowe juniorki podglądały przyszłe rywalki.

 

2011. Custom text here
By: Joomla Free Templates